Автор сайта:
Олександр Арцишевський
/ Головна
Новий проект на сайті:

ВООЗ стандарти розвитку дитини: серія анімованих онлайн-калькуляторів

Стежте за розвитком Вашої дитини. Порівняйте його зріст, вагу, індекс маси тіла з еталонними показниками, що розроблені експертами ВООЗ…

Сайт juxtra.info присвячений переважно захворюванням травної системи.

Мабуть, важко знайти іншу групу хвороб, в лікуванні яких так протиприродно співіснують, з одного боку, найсучасніші технології і новітні досягнення медичної науки, а з іншого — надзвичайно примітивні способи "лікування", засновані на первісно-містичних уявленнях.

Серед завдань цього сайту — надати читачеві, який не має спеціальної освіти, доступно викладену, але одночасно достовірну інформацію в галузі гастроентерології, а також застерегти від необдуманих експериментів над своїм здоров'ям, до яких закликають численні непрофесійні публікації.

Матеріали сайту зовсім не претендують на енциклопедичність в області гастроентерології. Зміст кожної статті зумовлено насамперед практичним інтересом читачів. З достатньою повнотою поки висвітлені лише хвороби жовчовивідної системи.

Чи можна вивести камені з жовчного міхура без операції?

потік жовчі при стимуляції скорочення жовчного міхура забирає камені в жовчні протоки

Виведення каменів з жовчного міхура через природні шляхи практикується народною медициною з давніх часів і у багатьох народів. Чимало послідовників цієї практики і в наші дні.

Безумовно, можливість позбутися від каменів без допомоги хірурга дуже приваблива. І все ж, оскільки на карту поставлено здоров'я, слід уважно у всьому розібратися.

На чому ж грунтуються способи вигнання жовчних каменів?

Самій процедурі зазвичай передує деякий період повного голодування. За час голодування у жовчному міхурі накопичується значна кількість концентрованої жовчі. Далі слідує прийом чималої дози сильнодіючого жовчогінного засібу. Це може бути оливкова олія з лимонним соком, магнезія, чорна редька та ін. Незвично сильне подразнення слизової оболонки дванадцятипалої кишки такими засобами служить сигналом до інтенсивного викиду жовчі. Жовчний міхур, реагуючи на панічні сигнали, конвульсивно скорочується і що є сили видавлює жовч в протоки. Густа жовч, подібно бурхливій річці, підхоплює своєю течією невеликі камені і забирає в протоки.

читать дальше

Жовчний міхур

де знаходиться жовчний міхур

Жовчний міхур — порожнисте мцшковидне утворення грушоподібної форми, розташоване в черевній порожнині у правому підребер'ї під нижньою поверхнею печінки.

Жовчний міхур має довжину 8-14 см, ширину 3-5 см, об'єм 40-70 мл. Стінка жовчного міхура досить тонка, до 2 мм, проте вона забезпечена м'язовим шаром, здатним при необхідності скорочувати його об’єм. Зсередини жовчний міхур вистелений одношаровим циліндричним епітелієм, клітини якого покриті усмоктувальними ворсинками.

На виході з жовчного міхура розташований сфінктер Люткенса — м'язове потовщення, що має приблизно те ​​ж призначення, що і водопровідний кран: перекривати при необхідності проток.

Здоровий жовчний міхур не прощупується через черевну стінку. Це вдається лише при його значному збільшенні, і тільки на вдиху, промацування при цьому нерідко супроводжується болючістю (симптом Мерфі).

читать дальше

Камені в жовчному міхурі та жовчокам′яна хвороба

Варіанти розташування жовчних каменів

Камені в жовчному міхурі, як і жовчнокам'яна хвороба в цілому — одна з найпоширеніших хвороб цивілізації. Те, що це саме хвороба цивілізації, тісно пов'язана з хронічним переїданням, підтверджується незаперечними фактами. Відомо, що жовчокам'яна хвороба найбільш поширена в розвинених країнах — в Європі і США, де нею страждають 17-20% дорослого населення.

Ще одне цікаве спостереження: на Африканському континенті жовчні камені — досить рідкісне явище (всього 3-4%), а от негри в Сполучених Штатах хворіють жовчнокам'яною хворобою навіть частіше білого населення. Вплив фактору харчування тут очевидний. Найменша частота жовчнокам'яної хвороби в Китаї і країнах Південно-Східної Азії (2-3%), що також, мабуть, пов'язано з традиціями харчування.

На жаль, Україна, маючи поширеність цього захворювання до 12-15%, також знаходиться в групі лідерів. Щорічно в Україні проводять 150 тисяч операцій видалення жовчного міхура, в США — 1,2 млн.

читать дальше

Холецистит

Міграція каменя з жовчного міхура і закупорка протоки міхура — безпосередня причина 90% випадків холециститу

Безпосередня причина 90% випадків холециститу — камені в жовчному міхурі. Міграція каменя з жовчного міхура в протоки міхура призводить до його непрохідності та до застою жовчі в жовчному міхурі. Порушення кровообігу і лімфовідтоку з жовчного міхура внаслідок його перерозтягнення можуть стати причиною некрозу (омертвіння) слизової оболонки міхура і навіть до повної перфорації (продірявлення) його стінки.

Інфекція виявляється в більшості випадків гострого холециститу. Її роль у розвитку холециститу частіше є вторинною. Умови для розвитку інфекції створює застій жовчі в міхурі при перекритті протоки міхура. Серед мікроорганізмів переважають кишкова паличка, стрептококи, стафілококи, ентерококи, клебсієли, рідше бувають бактероїди, клостридії.

читать дальше

Відключений жовчний міхур