Автор сайта:
Олександр Арцишевський
/ Головна
Новий проект на сайті:

ВООЗ стандарти розвитку дитини: серія анімованих онлайн-калькуляторів

Стежте за розвитком Вашої дитини. Порівняйте його зріст, вагу, індекс маси тіла з еталонними показниками, що розроблені експертами ВООЗ…

Сайт juxtra.info присвячений переважно захворюванням травної системи.

Мабуть, важко знайти іншу групу хвороб, в лікуванні яких так протиприродно співіснують, з одного боку, найсучасніші технології і новітні досягнення медичної науки, а з іншого — надзвичайно примітивні способи "лікування", засновані на первісно-містичних уявленнях.

Серед завдань цього сайту — надати читачеві, який не має спеціальної освіти, доступно викладену, але одночасно достовірну інформацію в галузі гастроентерології, а також застерегти від необдуманих експериментів над своїм здоров'ям, до яких закликають численні непрофесійні публікації.

Матеріали сайту зовсім не претендують на енциклопедичність в області гастроентерології. Зміст кожної статті зумовлено насамперед практичним інтересом читачів. З достатньою повнотою поки висвітлені лише хвороби жовчовивідної системи.

Чи можна вивести камені з жовчного міхура без операції?

потік жовчі при стимуляції скорочення жовчного міхура забирає камені в жовчні протоки

Виведення каменів з жовчного міхура через природні шляхи практикується народною медициною з давніх часів і у багатьох народів. Чимало послідовників цієї практики і в наші дні.

Безумовно, можливість позбутися від каменів без допомоги хірурга дуже приваблива. І все ж, оскільки на карту поставлено здоров'я, слід уважно у всьому розібратися.

На чому ж грунтуються способи вигнання жовчних каменів?

Самій процедурі зазвичай передує деякий період повного голодування. За час голодування у жовчному міхурі накопичується значна кількість концентрованої жовчі. Далі слідує прийом чималої дози сильнодіючого жовчогінного засібу. Це може бути оливкова олія з лимонним соком, магнезія, чорна редька та ін. Незвично сильне подразнення слизової оболонки дванадцятипалої кишки такими засобами служить сигналом до інтенсивного викиду жовчі. Жовчний міхур, реагуючи на панічні сигнали, конвульсивно скорочується і що є сили видавлює жовч в протоки. Густа жовч, подібно бурхливій річці, підхоплює своєю течією невеликі камені і забирає в протоки.

читать дальше

Жовчний міхур

де знаходиться жовчний міхур

Жовчний міхур — порожнисте мцшковидне утворення грушоподібної форми, розташоване в черевній порожнині у правому підребер'ї під нижньою поверхнею печінки.

Жовчний міхур має довжину 8-14 см, ширину 3-5 см, об'єм 40-70 мл. Стінка жовчного міхура досить тонка, до 2 мм, проте вона забезпечена м'язовим шаром, здатним при необхідності скорочувати його об’єм. Зсередини жовчний міхур вистелений одношаровим циліндричним епітелієм, клітини якого покриті усмоктувальними ворсинками.

На виході з жовчного міхура розташований сфінктер Люткенса — м'язове потовщення, що має приблизно те ​​ж призначення, що і водопровідний кран: перекривати при необхідності проток.

Здоровий жовчний міхур не прощупується через черевну стінку. Це вдається лише при його значному збільшенні, і тільки на вдиху, промацування при цьому нерідко супроводжується болючістю (симптом Мерфі).

читать дальше

Камені в жовчному міхурі та жовчокам′яна хвороба

Варіанти розташування жовчних каменів

Камені в жовчному міхурі, як і жовчнокам'яна хвороба в цілому — одна з найпоширеніших хвороб цивілізації. Те, що це саме хвороба цивілізації, тісно пов'язана з хронічним переїданням, підтверджується незаперечними фактами. Відомо, що жовчокам'яна хвороба найбільш поширена в розвинених країнах — в Європі і США, де нею страждають 17-20% дорослого населення.

Ще одне цікаве спостереження: на Африканському континенті жовчні камені — досить рідкісне явище (всього 3-4%), а от негри в Сполучених Штатах хворіють жовчнокам'яною хворобою навіть частіше білого населення. Вплив фактору харчування тут очевидний. Найменша частота жовчнокам'яної хвороби в Китаї і країнах Південно-Східної Азії (2-3%), що також, мабуть, пов'язано з традиціями харчування.

На жаль, Україна, маючи поширеність цього захворювання до 12-15%, також знаходиться в групі лідерів. Щорічно в Україні проводять 150 тисяч операцій видалення жовчного міхура, в США — 1,2 млн.

читать дальше

Холецистит

Міграція каменя з жовчного міхура і закупорка протоки міхура — безпосередня причина 90% випадків холециститу

Безпосередня причина 90% випадків холециститу — камені в жовчному міхурі. Міграція каменя з жовчного міхура в протоки міхура призводить до його непрохідності та до застою жовчі в жовчному міхурі. Порушення кровообігу і лімфовідтоку з жовчного міхура внаслідок його перерозтягнення можуть стати причиною некрозу (омертвіння) слизової оболонки міхура і навіть до повної перфорації (продірявлення) його стінки.

Інфекція виявляється в більшості випадків гострого холециститу. Її роль у розвитку холециститу частіше є вторинною. Умови для розвитку інфекції створює застій жовчі в міхурі при перекритті протоки міхура. Серед мікроорганізмів переважають кишкова паличка, стрептококи, стафілококи, ентерококи, клебсієли, рідше бувають бактероїди, клостридії.

читать дальше

Відключений жовчний міхур

Відключений жовчний міхур

Термін "відключений жовчний міхур" введений в ужиток рентгенологами. Рентгненконтраст (йодовмісна речовина, введена внутрішньовенно або всередину) виділяється з жовчю і "забарвлює" жовчні шляхи і жовчний міхур, тобто робить їх видимими на рентренограммах. При ненадходженні жовчі в жовчний міхур з якоїсь причини останній залишається невидимим, "відключеним". Ефект відключення жовчного міхура при рентгенконтрастному дослідженні може бути викликаний не лише патологією жовчного міхура, але і порушенням функції жовчоутворення в печінці, а також і технічними похибками, через які в жовч потрапляє мало контрасту

читать дальше