Автор сайта:
Олександр Арцишевський
/ Здоров′я / Профілактика / Вправи для очей
Новий проект на сайті:

ВООЗ стандарти розвитку дитини: серія анімованих онлайн-калькуляторів

Стежте за розвитком Вашої дитини. Порівняйте його зріст, вагу, індекс маси тіла з еталонними показниками, що розроблені експертами ВООЗ…

Вправи для очей при роботі за комп'ютером

Нижче представлений комплекс гімнастичних вправ для очей, що включає елементи Йоги, випробуваний і схвалений багатьма людьми, яким доводиться багато працювати за комп'ютером. Проста, але ефективна гімнастика для очей дозволяє швидко зняти їх втому прямо на робочому місці. Якоюсь мірою ця зарядка для очей може бути корисна і тим, хто поставив собі за мету поліпшити зір за допомогою вправ.

дивіться також: Чому втомлюються очі?

Ці вправи для очей слід повторювати через кожні 1,5-2 години роботи за комп'ютером. Також рекомендується кожні 20-30 хвилин робити короткі, на кілька хвилин, перерви. Практика показує, що такий режим дозволяє зробити роботу швидше і якісніше.

Комплекс вправ для очей з елементами Йоги

 1. вправи для очей при роботі за комп'ютером вправи для очей для поліпшення зору

  Широко відкрийте очі, переведіть погляд з боку в бік 10 разів, потім вгору і вниз 10 разів, а потім по діагоналі 10 разів.

 2. вправи для очей при роботі за комп'ютером вправи для очей для поліпшення зору

  Уявіть, що Ви дивитеся на циферблат годинника. Починаючи з 12:00, повільно рухайте очима по циферблату за годинниковою стрілкою, поки не повернетеся до початкової точки. Дайте очам відпочинок, а потім повторіть вправу в напрямку проти годинникової стрілки.

 3. вправи для очей при роботі за комп'ютером зарядка для очей для поліпшення зору

  Поставте руки на відстані приблизно 30 см перед особою, звернувши долонями до себе і направивши пальці вгору. Зробіть вдих і, повільно розводячи руки в сторони, подивіться вдалину. Видихніть і повільно знову зведіть руки разом, зосередивши при цьому погляд на долонях. Повторіть вправу 5-10 разів.

 4. йога для очей вправи йоги для очей

  Тримайте праву руці прямо перед собою на відстані приблизно 30 см. Зосередьте погляд на великому пальці руки, а потім подивіться вдалину. Повторіть вправу з кожним пальцем руки. Поміняйте руку і виконайте все спочатку.

 5. поліпшення зору без окулярів вправи для поліпшення зору без окулярів

  Швидко поморгайте обома очима, після чого подивіться вдалину. Повторіть 4-5 разів.

 6. вправи для лікування короткозорості зарядка для лікування короткозорості

  Закрийте очі і легко доторкніться кінчиками пальців до зовнішніх куточків очей. Розслабтеся і м'яко масажуйте цю область невеликими круговими рухами.

 7. гімнастика для лікування короткозорості йога для поліпшення зору

  Закрийте очі. Енергійно потріть долоні, щоб зігріти їх. Покладіть долоні на закриті очі і тримайте протягом 30-90 секунд. Зосередьтеся на своєму диханні і повільно відпустіть руки.

Не забувайте повторювати цей комплекс вправ через кожні 1,5-2 години роботи за комп'ютером!

Чому втомлюються очі?

Наші очі влаштовані таким чином, що ми можемо розглядати предмети, розташовані далеко, абсолютно не напружуючись. Акомодація зору, тобто підгонка чіткості зображення на сітківці, за умовчанням налаштована саме на далеку відстань, оскільки нашим предкам доводилося дивитися переважно вдалину. Це й зрозуміло — те, що цікавило первісної людини найбільше, а саме їжа, намагалася триматися від нього подалі. А він, у свою чергу, прагнув бути якомога далі від тих, кому він сам був цікавий в якості їжі.

А от щоб добре розглянути предмети поблизу, ми повинні напружити зір. Офіційна офтальмологічна наука стверджує, що ми здійснюємо акомодацію на ближні предмети, змінюючи кривизну кришталика за допомогою скорочення т. зв. циліарного м’яза, або м'яза акомодації (теорія Гельмгольца). Існує й альтернативна точка зору, вперше висунута ще на початку ХХ століття американським офтальмологом Уїльямом Бейтсом в книзі "Як поліпшити зір без окулярів". Він вважав, що акомодація здійснюється за допомогою зовнішніх окорухових м'язів. До теперішнього часу його гіпотеза не знайшла достатніх підтверджень, як, втім, і ніким не спростована.

У кожному разі, акомодація вимагає від очних м'язів певних зусиль. Але все добре, що в міру. Цивілізація ж пред'явила до наших очей такі високі вимоги, на які вони нерідко виявляються нездатні. Це і служить причиною розвитку короткозорості.

Що ж відбувається при втоми очей? Наші м'язи схильні реагувати на втому парадоксальним чином: вони не розслабляються, а навпаки, ще більше напружуються. Хронічний спазм м'язів здатний з часом викликати в них незворотні зміни, внаслідок яких вони втрачають здатність до повноцінного скорочення. Тому необхідно періодично знімати напругу з очних м'язів. Як це зробити? Дуже просто: очі розслабляються, якщо їх повернути в природний стан, а саме надати можливість дивитися вдалину, хоча б на короткий час.