Автор сайта:
Олександр Арцишевський
/ Здоров′я / Стандарти розвитку дитини / Стандарти розвитку дитини
Новий проект на сайті:

ВООЗ стандарти розвитку дитини: серія анімованих онлайн-калькуляторів

Стежте за розвитком Вашої дитини. Порівняйте його зріст, вагу, індекс маси тіла з еталонними показниками, що розроблені експертами ВООЗ…

ВООЗ стандарти розвитку дитини: серія анімованих онлайн-калькуляторів

Розроблені експертами ВООЗ стандарти являють собою еталонні показники фізичного розвитку дітей раннього віку, які застосовуються в будь-якій країні світу.

Стандарти розвитку дитини стали підсумком десяти років роботи групи експертів Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, що розпочата в 1997 році і завершена в 2006.

В основу даного дослідження була закладена зовсім інша концепція для вибору еталона розвитку дитини. Якщо раніше таким служили показники середньостатистичного дитини (які в багатьох країнах значно відрізняються від бажаних), то тут в статистичну вибірку увійшли тільки діти, які перебувають в оптимальних умовах: обов'язкове грудне вигодовування, правильне використання прикорму, відсутність шкідливих звичок матері. Результати дослідження показали, що при наявності оптимального харчування в різних регіонах і в різних етнічних групах зростання дітей проходить однаково.

 

Надані експертами ВООЗ еталонні дані пепебувають в двох варіантах: у формі таблиць і в формі графіків. Користуватися ними в цілому нескладно, але незручно.

Дані в таблицях представлені по днях або тижнях, отже, і користувач повинен обчислити вік дитини в днях або в тижнях. Графіки ж дають надто приблизний результат, оскільки за допомогою лінійки знайти точний перетин перпендикулярів до осей графіка не так легко.

Даний проект покликаний усунути зазначені недоліки. Користувач вводить в калькулятор дату народження дитини і дату вимірювання (за замовчуванням пропонується поточна дата), а програма визначить вік з точністю до дня.

Програма проводить інтерпретацію отриманого результату за двома статистичними методиками: за методом z-оцінок і за методом перцентилів.

Але головна фішка в тому, що обчислений результат автоматично відображається на анімованому графіку. Графік також запам'ятовує і відображає результати декількох послідовних вимірювань. Це дозволяє візуально оцінити динаміку розвитку дитини.


Проект містить такі калькулятори: